Kaštieľsky park

logo restauracia skala

logo skala stupava

skende

stupava

reštaurácia Skala Stupava

Kaštieľsky (Stupavský) park

Kaštieľsky park tvorí súčasť s okolitými lesmi. Bol založený Pálffyovcami v 18. storočí, na spôsob pravidelnej francúzskej záhrady a neskôr ho zväčšili a dobudovali poslední majitelia kaštieľa, Károlyiovci v štýle anglických parkov.

Časť parku využíva Domov dôchodcov umiestnený v kaštieli. Severnú časť tvorí pagaštanová alej, futbalové ihrisko s atletickou dráhou a plochami pre loptové hry a dnes už nevyužívané letné kúpalisko. Na východnej strane parku sa nachádza rybník. V súčasnosti sa park člení na Kaštieľsky (okolie kaštieľa), Malý (naproti Mestskému úradu –hranicou je koryto potoka) a Veľký park, resp. Gaštanová alej (východne od kaštieľa vymedzenie Munkáčom).

Súčasťou parku je pagaštanová alej, ktorou sa prechádza do Obory a Malých Karpát. Pri inventarizácii v roku 1968 boli zaevidované niektoré ojedinelé a vzácne druhy stromov – jedľa Nordmanová, pagaštan červený, cypruštek Lawsonow, cypruštek hrachonosný, ginko dvojlaločné, borievka čínska, borievka virgínska, borovica hladká-vejmutovka, borovica čierna, katalpa bignóniovitá, ľaliovník tulipánokvetý, platan západný, sofora japonská, tavoľník van Houtteov a rad ďalších.

Pôvodne bol v parku umiestnený grófsky pivovar, mlyn a niekoľko rybníkov. V súčasnosti sa park udržiava a obnovuje.

zdroj: Wikipédia

REZERVÁCIA

Len pre reštauráciu, nie pre terasu.

Otváracia doba

pondelok
zatvorené
utorok
11:30 - 22:00
streda
11:30 - 22:00
štvrtok
11:30 - 22:00
piatok
11:30 - 22:00
sobota
11:30 - 22:00
nedeľa
12:00 - 20:00

Terasové menu

Terasové menu

Reštauračné menu

Reštauračné menu

Obedové menu

Obedové menu

Donáškové menu

Donáškové menu

Stupavská reštaurácia Skala Stupavská reštaurácia Skala