Novinky

logo restauracia skala

logo skala stupava

skende

stupava

reštaurácia Skala Stupava

Kaštieľsky park (Stupavský park) sa rozpína od centra mestečka Stupava až k lesom Borinky. Pod mohutnými korunami platanov objavíte jazierko,  detské ihrisko i pumptrack, gaštanovú  alej, zrekonštruovaný mlyn či jánošíkov rybník. Po trase nájdete tiež viacero možností občerstvenia.

Kaštieľsky park (Stupavský park)Pôvodný vodný hrad z 13. stor. postupne prestavali najmä Pálffyiovci, ktorý hrad vlastnili od 16. stor. po dobu takmer 300 rokov. Až posledným majiteľom Károlyiovcom (1867 -1945) však vďačíme za rozsiahly anglický park rozprestierajúci sa za ním. 

Kaštieľ je v správe Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý tu zriadil Domov sociálnych služieb pre seniorov. Je teda pre verejnosť neprístupný.

Na menšie detské ihrisko trafíte poľahky. Objavíte ho totiž priamo za hlavným vchodom pri drevenej lávke ponad Stupavský potok. Nechýba tu lanovka a hojdačky.

Malý oplotený park prechádza za bráničkou do rozsiahlejšieho, voľne dostupného parku. V bezprostrednej blízkosti parku nájdete tiež viaceré športoviská – futbalový štadión, tenisové kurty či šport hotel. Tradíciu rybárstva udržiavajú a zveľadujú rybníky – Rybárstvo Stupava s.r.o. a Stupavské rybárstvo s.r.o.. Z prechádzky s môžete domov priniesť nielen nové zážitky, ale aj čerstvo úlovenú rybu z predajne v parku. 


zdroj: medvedkudajlabku.sk

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

Otváracia doba

pondelok
zatvorené
utorok
12:00 - 22:00
streda
12:00 - 22:00
štvrtok
12:00 - 22:00
piatok
12:00 - 22:00
sobota
12:00 - 22:00
nedeľa
12:00 - 22:00

Stále menu

pevné menu

Obedové menu

Denné menu

Donáškové menu

Donáškové menu

Vínna karta

Vínna karta

Stupavská reštaurácia Skala Stupavská reštaurácia Skala